تفاوت سیم خاردار خطی و سیم خاردار حلقوی در چیست؟

تفاوت سیم خاردار خطی و سیم خاردار حلقوی در چیست؟

سیم خاردار یکی از بهترین و مناسب ترین تجهیزات، برای ایجاد امنیت و جداسازی فضا ها می باشد. سیم خاردار خطی و سیم خاردار حلقوی از انواع سیم خاردار می باشند که می توان از آن ها بر حسب نیاز استفاده کرد. مقاومت بالا و قیمت مناسب سیم خاردار ها باعث شده است که طرفداران زیادی داشته باشند.

استفاده از سیم خاردار مزیت های زیادی دارد. از مهم ترین مزیت های آن می توان به ضد زنگ بودن، ایمنی بالا، قیمت مناسب، مناسب برای هر مکان و فضا اشاره کرد.

دژ های نظامی و امنیتی، فرودگاه ها، کارخانه ها، مقر های سازمانی مهم می توانند از انواع سیم خاردار  استفاده کنند.

سیم خاردار خطی چیست؟

یکی از انواع سیم خاردار، سیم خاردار خطی می باشد. جنس سیم خاردار خطی از مفتول گالوانیزه گرم است که دارای دو رشته سیم نیز می باشد. از این دو رشته به عنوان رشته ی پایه در نظر گرفته می شود که قطری به اندازه ی 2 میلی متر دارد و رشته ی دیگر به دور رشته ی پایه پیچ می خورد که قطری به اندازه ی 2/5 میلی متر دارد.

وزن توپ یا رول سیم خاردار بین 15 تا 20 کیلو گرم متفاوت می باشد. هر یک از رول های سیم خاردار خطی، حدود 10 متر می باشد.

این نوع از سیم خاردار نسبت به نوع دیگر خود قیمت مناسب تری دارد به همین سبب در بین افراد محبوب می باشد. علاوه بر قیمت پایین سیم خاردار خطی، نصب آسان و راحت آن با استقبال بالای کاربران روبرو شده است.

این سیم خاردار دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد. به همین جهت می توان از آن برای حفظ امنیت باغ ها و اطراف ساختمان های ناتمام استفاده کرد.

سیم خاردار حلقوی چیست؟

یکی از انواع سیم خاردار موجود در بازار، سیم خاردار حلقوی است که خود به سه دسته ی مختلف تقسیم بندی می شود.

سیم خاردار حلقوی معمولی

سیم خاردار معمولی از جنس فولاد و بسیار مقاوم و محکم می باشد. این سیم در واقع از رشته های فولادی تهیه تولید شده است. این رشته ها مانند فنر به یک دیگر پیچ خورده اند. این نوع از سیم خاردار ها بسیار مستحکم می باشند و مقاوت کششی بالایی نیز دارند.

قطر خارهای این سیم 2 میلی متر و قطر رشته های آن 2/5 میلی متر می باشد. هر توپ یا رول این سیم خاردار معمولی، می تواند 10 متر و یا 15 متر باشد. این تفاوت رول ها به دلیل ضخامت و قطر رول های سیم خاردار می باشد. زیرا ممکن است قطر توپ ها بین 60 تا 90 سانتی متر باشد.

سیم خاردار حلقوی سیمی

این نوع از سیم خاردار بسیار مشابه به مورد قبلی می باشد. تنها تفاوت آن ها مربوط به قطر رشته ها و خارهای آن می باشد. زیرا قطر رشته ی اصلی در این سیم خاردار 3 میلی متر است و خار های نیز دارای قطری به اندازه ی 2/5 میلی متر می باشند. مقاومت این سیم خاردار نیز بسیار بالا می باشد.

سیم خاردار حلقوی لیزری

یکی از مقاوم ترین و مستحکم ترین سیم خاردار موجود، سیم خاردار های حلقوی لیزری می باشد. این سیم از مفتول های پرکربن ساخته شده است.این امر باعث مقاومت و قیمت بالاتر آن نسبت به دیگر سیم ها شده است. این سیم ها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و فشار های بالای فیزیکی مقاوم می باشد.

به این نوع سیم خاردار های حلقوی لیزری، سیم خاردار تبری نیز گفته می شود. زیرا خار های تبر مانندی به رشته ی پایه پرس می شوند.

سیم خاردار ها اعم از خطی و حلقوی کاربرد های فراوانی دارند. از جمله ی این کاربرد ها می توان به حصار کشی، جدا سازی فضا ها و ایجاد امنیت دیوار ها اشاره کرد.

افراد می توانند بر حسب نیاز و مکان مورد نظر یکی از انواع سیم خاردار های موجود در بازار را انتخاب و خریداری کنند. افراد همچنین در زمان خرید باید به نشان های استاندارد روی بسته بندی و کیفیت محصولات دقت کنند. زیرا تمام این موارد می تواند روی کارایی سیم ها تاثیر گذار باشد.

برخی از محصولات ما

در زیر میتوانید برخی از محصولات گروه پارسیس را مشاهده بفرمایید.

 

 

مفتول مسوار

 

مفتول گالوانیزه

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

02133983724