چه نوع فلزی برای قفسه بندی انبار استفاده می شود؟

قفسه‌های ذخیره‌سازی صنعتی که برای نگهداری کوتاه‌مدت یا بلندمدت مواد، محصولات و بارها در تأسیسات تولیدی یا توزیعی استفاده می‌شوند، اقلام را در یک منطقه سازمان‌یافته که برای آنها در نظر گرفته شده، نگهداری می‌کنند. انتخاب سبک مناسب قفسه ها به اندازه فیزیکی و وزن اقلامی که قرار است ذخیره شوند و همچنین دفعات استفاده از آنها بستگی دارد. قفسه بندی انبار اغلب برای بافر کردن یا نگهداری سهام رزرو شده استفاده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که قطعات یا محصولات کافی برای برآورده کردن خواسته‌های پیش‌بینی‌شده در دسترس هستند.

طراحی پیکربندی سیستم قفسه بندی انبار همچنین به کمیت و ویژگی های اقلام و همچنین انواع تجهیزاتی که برای جابجایی آنها به انبار و از انبار مورد نیاز خواهد بود بستگی دارد. به طور معمول، اقلام ذخیره شده در قفسه در یک انبار کارتن، بارهای پالت یا واحدهای بزرگ جداگانه هستند.

قفسه های پالت سیستم های ذخیره سازی فله ساختاری تک سطحی یا چند سطحی هستند. آنها از انباشتگی زیاد اقلام منفرد یا بارهای پالت شده پشتیبانی می کنند که معمولاً در بسته بندی اصلی ظروف یا جعبه های حمل و نقل باقی می مانند. سیستم های قفسه بندی انبار صنعتی معمولاً از فولاد ساخته می‌شوند و فضای تسهیلات را به حداکثر می‌رسانند و در عین حال ردیابی موجودی را ساده می‌کنند.

تیرهای بار قفسه معمولاً با میلگردهای عرشه یا متقاطع پوشانده می شوند. عرشه عموماً از توری جوشی ساخته شده است و میله های تکیه گاه متقاطع معمولاً از فولاد سرد شکل یا اعضای فولادی سازه ای هستند. میله های متقاطع و عرشه به عنوان سطح باربر عمل می کند. بخش‌های عرشه، مجموعه‌های عرشه کاملاً ساخته و آماده نصب با اعضای تقویت‌کننده مانند کانال‌ها، لوله‌ها یا میله‌ها هستند که استحکام و ظرفیت مجموعه را افزایش می‌دهند.

 

از جمله مواد محبوب مورد استفاده برای واحدهای قفسه بندی انبار، فولاد به دلیل دوام و تطبیق پذیری آن در تولید قفسه است. در واقع، بسیاری از کسب و کارها در مورد نیاز قفسه بندی خود، فولاد ضد زنگ را ترجیح می دهند زیرا ثابت شده است که فولاد در مقایسه با سایر مواد قفسه بندی مانند چوب قوی است. فولاد توانایی تحمل وزن سنگین، دمای بالا و ایمن برای استفاده را دارد. یک مثال خوب اگر در صنایع غذایی مانند رستوران‌ها، واحدهای قفسه‌بندی ساخته شده از فولاد ضد زنگ را انتخاب می‌کنند، زیرا توانایی پشتیبانی از بارهای سنگین عرضه مواد غذایی و نوشیدنی را دارد. جدای از آن، استیل به راحتی تمیز می شود و کمتر آسیب می بیند. یک واحد قفسه بندی با کیفیت بالا ممکن است بیشتر از سایر مواد مورد استفاده برای قفسه بندی دوام بیاورد.

قفسه های ساخته شده از سیم کروم

نوع دیگری از فلز که همچنین همه کاره و بسیار ارزان‌تر در نظر گرفته می‌شود، کروم است. کروم مانند فولاد ضد زنگ استحکام لازم برای تولید واحدهای قفسه بندی صنعتی را دارد. آنها همچنین می توانند برای خانه ها به عنوان راه حل های ذخیره سازی برای فضای محدود در آشپزخانه یا منطقه گاراژ استفاده شوند. کروم همچنین در سایر امکانات مانند خوابگاه، دفاتر، اتاق های خدمات و حتی در فروشگاه ها به عنوان واحد نمایش استفاده می شود. کروم زمانی که برای قفسه بندی استفاده می شود طعم، ظرافت و تمیزی را به تصویر می کشد. اگر بودجه محدودی دارید و نمی توانید قفسه های فولادی ضد زنگ تهیه کنید، قفسه های ساخته شده از سیم کروم انتخاب عاقلانه ای خواهند بود زیرا در مقایسه با سایر مواد مورد استفاده برای قفسه بندی می توانند عمر طولانی تری داشته باشند.

قفسه های فرفورژه ساخته شده از آهن

آخرین نوع فلزی که برای قفسه بندی های صنعتی سفارشی نیز مناسب است، فرفورژه می باشد. این نوع فلز به دلیل دوام، ظرافت و تطبیق پذیری در طراحی، بیشتر برای ساخت مبلمان استفاده می شود. جدا از این ویژگی های فوق العاده آهن فرفورژه، این فلز همچنین مقاوم در برابر آب است، می تواند هر وزنی را تحمل کند و کمتر در معرض آسیب قرار می گیرد. اگر می‌خواهید از آهن فرفورژه برای نیازهای ذخیره‌سازی خود مانند ساخت کابینت‌های فلزی استفاده کنید، انتظار داشته باشید که هزینه آن کمی بالاتر باشد، اما به عنوان سرمایه‌گذاری ارزش دارد. چرا؟ اگر آنچه را که در ازای آن دریافت خواهید کرد مانند کیفیت، قابلیت اطمینان و ظاهر زیبایی ارزیابی کنید، آهن فرفورژه مطمئناً با ذائقه حساس شما مطابقت خواهد داشت.

انواع فلزات ذکر شده در بالا در حال حاضر تقاضای زیادی برای پاسخگویی به نیازهای رو به رشد مشاغلی دارند که به واحدهای ذخیره سازی منحصر به فرد و محکم نیاز دارند. اگر می خواهید واحدهای قفسه بندی صنعتی شما بر اساس نیازهای ذخیره سازی کسب و کار شما سفارشی شود، با نماینده راه حل های مهندسی و قفسه بندی انبار اوژن سیستم جهان تماس بگیرید و بر اساس آن طیف گسترده ای از راه حل های ذخیره سازی را راهنمایی کنید. آن ها پیشرفته ترین خدمات برش لیزر را برای کار بر روی قفسه بندی صنعتی انبار شما ارائه خواهند داد.

منبع:premengineering

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02133983724